ספוטניק היי פיי

ארמגדון - 13:30 19/05/2017

ספוטניק היי פיי

"ספוטניק היי פיי" מנגנים רגאיי עברי עם מבטא כבד.

חברי ההרכב:
אדיק מיטגרץ - שירה, יוקיללה, כותב השירים
דימה מיטגרץ - גיטרה
שניר כץ - תופים
אסף רווח - קלידים ואפקטים
אופיר גל - בס
אוריה גזית- גיטרה, הפקה מוזיקלית

אחים אדיק ודימה מיטגרץ הקימו את "ספוטניק היי פיי"  בשנת 2013. ההרכב התחיל את דרכו בר הירושלמי האגדי אוגנדה. בשנת 2014 יצא הסינגל הראשון "אלכס פישמן" ובעקבותיו ההופעה באינדינגב 2014. מאז יצאו עוד שלושה שירים ובימים אלה עובדים חברי ההרכב על EP בכורה.
הסגנון של ספוטניק מושפע מרגאיי ג'מייקני שורשי מצד אחד ומתרבות המחתרתית של ברית המועצות עליה גדול האחים מיטגרץ, מצד שני.

השירים שיצאו עד כה:
"זאת אחת הלהקות החדשות הכי טובות בזירת המוזיקה העצמאית בישראל, ומכיוון שהיא הוציאה עד היום בסך הכל שני סינגלים (נהדרים) ועובדת עכשיו על אלבום הבכורה שלה, הדרך היחידה לשמוע את רוב השירים שלה היא לראות אותה בהופעה. "
בן שלו, עיתון "הארץ".

"חברי "ספוטניק היי פיי" הירושלמים כבר הבריקו עם "אלכס פישמן" – אותו שומר לילה שמגן על רכושם של בעלי המניות. מעט מילים, לא מעט משמעות. גם "אלכס פישמן", גם "עב"ם" (הסינגל השני) וכמובן גם "חילזון" נעים על אותו ריתמוס ג'מייקני פסיכדלי, אבל אל תתנו לקצב האיטי והמרחף להטעות אתכם – המילים צועקות דרכו מחאה, וכדאי להקשיב."
עדי לרנר, חדשות חיפה וקרייות 

"מי שישמע את השירה מלאת המבטא של אדי מיטגרץ והסאונד המצועצע משהו עוד יכול לחשוב שהלהקה לא לקחה ברצינות את השיר, אבל המציאות רחוקה מכך. גם פה הספוטניק לוקחים את המילים החכמות שלהם, ההלחנה הפשוטה והכל כך מדויקת ועוטפים אותם בוייב מחוץ-לכדור-הארץ הייחודי להם."
קולומבוס מגזין 
פסטיבל יערות מנשה

גופים תומכים