בלב המרחב הביוספרי מגידו, בית לחיות, צמחים וגם אנשים, אזור מרעה לבקר, שטחי גידול שלחין, שבילי טיול ויערות ירוקים המתפרשים למרחק העין, קם לו מן האדמה אחת לשנה רגע המהווה הזדמנות לאיסוף כל השבטים שוחרי התרבות, האמנות והמוזיקה שבממלכה. רגע של פגישה, היכרות, יציאה מהעצמי, חשיפה לזרמי תודעה חדשים. רגע מעורר השראה, אישית, חברתית ורוחנית.

פסטיבל יערות מנשה, המתקיים זו הפעם ה-11 השנה, ממשיך מסורת מקומית המבקשת להביא קצוות שונים של החיים לכדי שילוב מפרה – אמנות, טבע וקהילה. מדי שנה, מתקיים מיקס רב-חושי, עוטף ומעשיר בין תחומים שונים של יצירה, מחוד החנית של המוזיקה הישראלית והעולמית דרך פרפורמנס, מחול ותיאטרון מרחיקי לכת ועד אינסטליישנים ופרוייקטים סביבתיים, לצד מפגש משמח של הקהילה את עצמה ומעגליה הרחבים יותר, והכל תחת מעטה אמירי העצים של יער הקיני, פכפוך נחלים, שמש מושלמת של ראשית הקיץ ואווירת החופש של אחד מהנופים הפתוחים היפים בארץ.

הפסטיבל, הפועל ללא מטרות רווח, אלא רק למען רווחתם של מבקריו ואמניו, מותאם באהבה לכל גיל, מגדר, עדה, דת, מגזר והגדרה עצמית. ראשיתו הצנוע ב-2009, כמיזם עצמאי וקטן של קבוצת אנשים פרטיים אוהבי יער, מוזיקה ויזמות, רובם תושבי המועצה האזורית מגידו, שגם עומדת באופן רשמי מאחורי המיזם, ועתידו מובטח מדי שנה בזכות חבורה הולכת וגדלה של אמנים, מתנדבים, משוגעים עם רעיונות טובים, תושבי האזור, אנשי מקצוע, יזמים חברתיים וכמובן, הקהל הכי מגוון ויפה בעולם.

3

 
ארט: אלעד אלחרר  |  Tivonet